کارفرما
آقای سعادتی
موقعیت
اصفهان، ملک شهر
سال شروع
1396
مساحت
3500 متر مربع
نوع سازه
بتنی با سقف تیرچه بلوک
تعداد طبقات
7 طبقه (5 طبقه روی پیوت و زیرزمین)
وضعیت
در حال بهره برداری
تعداد واحد
17 واحد مسکونی

مسکونی

مجموعه مسکونی 17 واحدی ملک شهر

پروژه در فاز جدید ملک شهر اصفهان قرار دارد. با توجه به این که  کارفرما پس از اجرای سفت کاری پروژه، تصمیم به طراحی داخلی و نما گرفت، به عنوان طراح محدودیت هایی در ایجاد ترکیب های حجمی داشتیم. در نهایت پوسته ای آجری با توجه به تقسیم بندی واحدها در عرض ساختمان طراحی شد تا با تأمین نور داخلی مناسب برای فضاها، در عین حال منظر بصری زیبایی در نمای شهری ایجاد کند.

با توجه به محدودیت بودجه، پوسته آجری تک رنگ برای نما در نظر گرفتیم و تیم طراحی ما با تغییرات در بافت آجری و افزودن متریال چوب به صورت محدود، حس و حال لطیف تری با توجه به کاربری مسکونی ایجاد کرد. ورودی تا جایی که محدودیت های حجم اجازه می داد شاخص شد و از همان بافت آجری به صورت مشبک برای پنهان ساختن تاسیسات در تراس ها استفاده شد.

از آن جا که ساختمان در بافت متوسط شهری قرار داشت، سعی شد با کمترین هزینه و با طراحی ساده و استفاده از متریال های تک رنگ، حس سرزندگی در ساختمان جریان یابد. رنگ سفید روی نما و چوب از جداره خارجی به داخل فضاها نیز امتداد یافت تا وحدت بین معماری داخلی و حجم حفظ گردد. در طراحی داخلی سعی شد فضاهایی متنوع و با تعامل با ساکنان طراحی شود تا برای کاربران که مدت زیادی در واحدها سکنا خواهند داشت، حس کسالت و خستگی به وجود نیاید.

شرح خدمات

  • طراحی نما
  • طراحی داخلی
  • نظارت بر اجرا
shahin-shahr

WHAT'S CLIENT
SAY ABOUT PROJECT

The team at Baroque is incredibly dedicated, knowledgeable, and helpful. The finished product was beautiful, and worth every penny. I would absolutely recommend Baroque.
ALEXANDRA DMITROV,OWNER