کارفرما
آقایان عبادت و بهرامی
موقعیت
رامسر، دالیخانی
سال شروع
1399
مساحت
7000 متر مربع زمین – 2000 متر زیربنا
نوع سازه
بتنی (سقف تیرچه بلوک)
تعداد طبقات
4 طبقه
وضعیت
در حال ساخت

ویلایی

مجموعه ویلایی رامسر ( دو ویلا برای دو دوست )

سایت پروژه، در دامنه جنگل های دالی خانی با چشم انداز فوق العاده به دریا از شمال و قله های مرتفع رو به جنوب و شرق است. شیب بسیار تند و دسترسی محدود زمین صرفا از یک سو که در ارتفاع بالاتری از سایت قرار دارد، طراحی پر چالشی را در پی داشت. ویلا همراه با فضاهای متنوعی طراحی شده است . هر یک از ساختمان ها در دو بلوک طراحی شده که با یک پل و پله با طراحی جذاب بر روی یک گودال باغچه به هم متصل می شوند.

فضاهای اصلی شامل یک واحد دوبلکس اصلی، استخر و جکوزی در بلوک بزرگ تر (شرقی) با سه طبقه و سوییت مهمان، اتاق بازی، سونا و پارکینگ سر پوشیده در بلوک کوچکتر (غربی) با چهار طبقه است.

با توجه به عرض کم زمین و کشیدگی آن و نیاز کارفرما به احداث دو ویلا، سعی کردیم که هر دو ویلا دید و منظره مناسب خود را داشته باشد. با ایجاد گودال باغچه ای در یک سوم ابتدایی حجم و قراردادن پله و آسانسور در آن، کیفیت فضایی پلان متراکم داخلی ارتقا یافت. ایجاد این فضا دید و منظره های متنوعی به پروژه هدیه می دهد و در عین حال باعث کوران و تهویه طبیعی فضاها می شود.

طراحی پنجره های وسیع، فضاهای نیمه باز متنوع و اختصاص تراس بزرگ به اغلب فضاها، باعث پیوند فضای بیرون و داخل و استفاده بهتر از محیط طبیعی اطراف شده است. بر روی بام بلوک کوتاه تر یک روف گاردن با دید و منظر فوق العاده، طراحی شده است که در برابر سوئیت مهمان (در بلوک مقابل) قرار دارد.

شرح خدمات

  •   طراحی پلان، نما، داخلی و محوطه
  • نظارت بر اجرا

چالش های طراحی و راهکارها

  • شیب زیاد زمین (40 درصد): طراحی در دو بلوک و قرارگیری فضاهای بدون نیاز به نور مانند سونا و جکوزی در طبقات داخل خاک در بلوک کوچکتر. فضاهای اصلی در بلوک بزرگتر با بهره گیری از نور و منظر واقع شده است.
  • استفاده همزمان افراد در گروه های سنی مختلف و نیازهای متفاوت: جداسازی فضاهای بازی و پرهیاهو از فضاهای اصلی و استراحت و احداث گودال باغچه بین آن ها
  • محوطه سازی برای انطباف با شیب شدید به صورت پلکانی طراحی شد و جریان آب مشابه جریان آب طبیعی در محوطه طراحی شد.
  • مشرفیت دو ویلا بر هم به علت فاصله کم بین ویلاها: طراحی قرینه پلان ها برای قرارگیری فضاهای خصوصی در دو سوی متفاوت.
  • جبهه غربی که در برابر معبر ورودی قرار دارد، به علت شرایط اقلیمی (کج باران) و مشرفیت کامل معبر، به صورت صلب طراحی شد.

WHAT'S CLIENT
SAY ABOUT PROJECT

The team at Baroque is incredibly dedicated, knowledgeable, and helpful. The finished product was beautiful, and worth every penny. I would absolutely recommend Baroque.
ALEXANDRA DMITROV,OWNER